Til Norge for fisk …/Do Norwegii po ryby

 

W grudniu nasze Panie Kuchareczki z Dwójki zapewnie aspirowały do uzyskania tytułu najzdrowszej szkoły w okolicy, zabierając naszą dziatwę w kulinarna podróż do Norwegii. Kraj ten słynie nie tylko z fascynujących opowieści o walecznych wilkach moskich  – Wikingach czy baśniowych Elfach, ale także z zapierających oddech krajobrazów, klifów, dzikiej przyrody, przeźroczystych wód, a co najistotniejsze wykwintnego, różowego łososia czy soczystego dorsza, bogatych w zdrowe kwasy tłuszczowe  omega 3 oraz całą gamę witamin od A do D!!! Witamina D3 szczególnie ważna i zalecana w krótkie, pochmurne zimowe dni!

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij