WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W ŚWIETLICY

 

                 W naszej świetlicy i w tym roku nie mogło zabraknąć emocji związanych z „Andrzejkami”.  W środę 29 listopada wychowawcy świetlicy zaprosili wszystkich uczniów do wspólnej zabawy andrzejkowej, pokazując w ten sposób zwyczaje kultywowane przez ich rodziców, dziadków i pradziadków. W dawnych czasach andrzejki były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w wyjątkowy wieczór z 29 na 30 listopada traktowano z wielką powagą.  Spośród wielu wróżb do naszych czasów przetrwały dwie najważniejsze. Pierwsza to przestawianie butów – dziewczyna, której but pierwszy przekroczy próg najwcześniej wyjdzie za mąż. Druga to lanie wosku przez dziurkę od klucza. Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak kiedyś. Wróżenie to przede wszystkim dobra zabawa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie przebywający w tym czasie w świetlicy. Wspólnie losowaliśmy karty z zawodami, wybieraliśmy imię z serca, losowaliśmy szczęśliwą liczbę, rzucaliśmy trzema kostkami do gry, wybieraliśmy przedmioty ukryte pod odwróconymi kubeczkami. Były również tańce i pląsy przy skocznej, ostatkowej muzyce. Wszyscy wspaniale się bawili. Mamy nadzieję, że ten dzień dostarczył Wam drogie dzieci wiele niezapomnianych i magicznych wrażeń.

                                                                          Dziękujemy za wspólną zabawę!

 

                                                                                       Nauczyciele świetlicy

 

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij