ZA NAMI KULINARNA PODRÓŻ DO WŁOCH!!

 

Zgodnie z zapowiedzią nasi uczniowie wyruszyli w kulinarną podróż. W październiku odwiedziliśmy kraj pachnący bazylią i oregano, do Włoch!!! 

W październiku na królewskie stoły Kazimierzowskiej stołówki trafiło wiele aromatycznych włoskich dań: chrupiąca pizza, spaghetti bolognese, risotto z kurczakiem, cukinią i rukolą, zupa krem z cukinii czy ze świeżych pomidorów, zupa jarzynowa minestrone,  tiagiatelle ze szpinakiem i suszonymi pomidorami, sałatki z czerwonych pachnących pomidorów i kolorowych papryczek z oliwą, a wszystko to okraszone świeżymi ziołami – oregano czy bazylią! Palce lizać! 
Oczywiście jak przystało na prawdziwych Włochów, na stołówce była wrzawa, uczniowie żywo gestykulowali, rozmawiając ochoczo z przyjaciółmi. 

 

Wiesława Kozieł 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij