Dzień promocji talentów

rok 2012/2013

 

 

DSCN2792

 

29 kwietnia 2013 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy Dzień Promocji Talentów w trzech kategoriach: gra na instrumencie lub śpiew, taniec oraz skecz. Inspiracją uroczystości był program” Mam talent”. Uczniowie walczyli w dwóch przedziałach wiekowych klasy 1-3 i 4-6. Łącznie wystąpiły sześćdziesiąt dwie osoby. W jury zasiedli nauczyciele i reprezentacja szkolnej rady uczniowskiej.  Z każdej klasy mogło wystąpić 3 dzieci lub 3 zespoły, które zostały wyłonione przez wychowawców drogą eliminacji klasowych.

Największą popularnością cieszył się taniec. Można było zobaczyć hip-hop, taniec współczesny, show dance, a nawet breakdance. Równie liczna grupa wykonawców prezentowała swoje zdolności wokalne. Repertuar wybierany przez dzieci był szeroki, od Majki Jeżowskiej,  Edyty Geppert po utwory Eweliny Lisowskiej. Usłyszeliśmy również instrumentalne wykonanie „Zemsty nietoperza” na keyboardzie, a także grę na skrzypcach i gitarze.

W czasie trwania uroczystości szkolne koła zainteresowań poprzez prezentację multimedialną przedstawiły swoje dokonania, zachęcając uczniów do udziału w zajęciach i dzielenia się swoimi zdolnościami.

W oczekiwaniu na werdykt jury zwyciężczyni jednej z poprzednich edycji zatańczyła układ choreograficzny do utworu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”. Fragment tego utworu mistrzowsko zagrały na flecie dziewczyny z kl. 4b. 

Działające w naszej szkole grupy taneczne Energy i Power of Dance, swoim energetycznym wykonaniem „Gangnam Style” porwały publiczność do tańca.

Podczas tej wyjątkowej imprezy panowała miła i radosna atmosfera. Widownia włączyła się do wspólnej zabawy radośnie śpiewając utwór Enej „Dobry deń” i gromkimi brawami nagradzając uczestników konkursu.

Jury miało trudne zadanie. Poziom był bardzo wysoki, dlatego oprócz zwycięzców pojawiło się wiele wyróżnień.

Dzień Promocji Talentów to wspaniała okazja do wyłonienia młodych tancerzy, aktorów i wokalistów „Dwójki”. Z dumą będziemy prezentować osiągnięcia naszych artystów na forum środowiska lokalnego.

 

Sabina Piechówka

Danuta Kotula