Brawo Alan!!!

„Jaskinie….piękno ukryte w ciemności….
Jakże jest to inny świat od tego na zewnątrz”

XXII edycja półfinału konkursu geologicznego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro pod hasłem „Tajemniczy Świat Jaskiń” została rozstrzygnięta. Z ogromną przyjemnością chciałam poinformować wszystkich czytelników o sukcesie naszego ucznia Alana Głoda, który w części plastycznej konkursu zajął III miejsce. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, bowiem do oceny wpłynęło aż 370 prac uczestników z dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego. Tym większy sukces naszego czwartoklasisty Alana i jego opiekuna p. Anny Biały, którym serdecznie gratulujemy. Znaleźć się w czołówce przy takiej konkurencji to wspaniały wyczyn.

Organizatorem konkursu był Oddział Karpacki Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie. Jak wspomniałam obejmował on dwa województwa: małopolskie i podkarpackie. Hasło konkursu „Tajemniczy Świat Jaskiń” nawiązywało do Międzynarodowego Roku Jaskiń i Krasu, a celem było zachęcenie uczniów do podróży w głąb Ziemi oraz odkrywanie niezwykłych światów pod naszymi stopami.

Joanna Cholewa