Dzień Nauczyciela – czas podziękowań

 

Słowa pełne serdeczności, odświętne stroje i uśmiechy na twarzach – tak wyglądało święto Komisji Edukacji Narodowej w Kazimierzowskiej Dwójce. W tym szczególnym dniu społeczność szkolna zebrała się w sali sportowej, by cieszyć się swoją obecnością.

Uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli i wychowawców szczególny program. Nie zabrakło w nim nostalgicznych piosenek, wyrażających wdzięczność za trud włożony w nauczanie młodych pokoleń. Radosną atmosferę tego spotkania podkreślały zabawne scenki, w których uczniowie zaprezentowali, jak widzą zawód nauczyciela. Najbardziej ucieszyły pedagogów udzielone przez uczniów „nagany”, które wskazywały na uciążliwe dla uczniów działania nauczycieli, takie jak prostowanie kręgosłupów, walkę z bykami ortograficznymi czy robienie z mózgu H2O. W tej atrakcyjnej formie zostały jednak zawarte działania, za które uczniowie wyrażali wdzięczność wobec swoich nauczycieli. Przygotowanie tej uroczystości, wymagało pomysłowości i zaangażowania. którymi wykazali się członkowie Samorządu Szkolnego pod opieką p. Beaty Drążek oraz Roberta Budzynia.

            Całość spotkania zakończyło uroczyste złożenie życzeń Pani Dyrektor, Wicedyrektorom, wychowawcom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Mamy nadzieję, że atmosfera tego święta będzie towarzyszyć nam jeszcze długo w codziennym życiu szkolnym.

 

Katarzyna Lichacz