Godzina Kodowania w SP2

PROGRAMOWANIE NIE JEST TRUDNE

kodowanie

W dniach 3 – 7 grudnia 2018 r. uczniowie (klasy 3-8) naszej szkoły w ramach zajęć komputerowych uczestniczyli w Godzinie Kodowania (już po raz piąty).

Wszyscy świetnie się bawili i dzielnie rozwiązywali problemy programistyczne. Dużo uczniów otrzymało certyfikaty, co jest potwierdzeniem osiągnięcia przez nich odpowiedniej ilości rozwiązanych zadań.

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.
Najbogatsze zestawy łamigłówek i zadań zawierają 20-godzinne kursy, przeznaczone dla uczniów w różnych grupach wiekowych.

Uwaga: W Godzinie Kodowania można uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu,
na lekcjach i zajęciach w szkole,  jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów.

Elżbieta Puchała