Pływackie Mistrzostwa Skawiny

6 XII 2020r. na basenie Camena odbyły się XI Pływackich Mistrzostwach Skawiny. Zorganizowane przez K.S. Optima przy udziale wolontariuszy, mistrzostwa były okazją do spotkania się podczas sportowej rywalizacji zawodników z klubów pływackich prowadzących zajęcia na Basenie „Camena”. Na startowych słupkach stanęło blisko 200 pływaków reprezentujących K.S. Optima, CKiS Skawina oraz stowarzyszenia AW Sport, Skimka i Równa Szansa.

Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko.

Startowali chłopcy i dziewczęta z roczników 2006 – 2015. Każdy zawodnik płynął 2 stylami, do klasyfikacji medalowej liczyła się suma czasów obu konkurencji. Zawody rozegrano bez udziału publiczności. Nie zapomniano jednak o wielbicielach pływania, którzy mogli kibicować swoim faworytom oglądając transmisję „na żywo” prowadzoną na profilu Facebookowym CKiS Skawina.

Przedstawiamy uczniów naszej Szkoły, którzy wzięli udział w Mistrzostwach i ich osiągnięcia:

Dziewczęta:  

  • Nina Polaszek – 2 m. (2006)
  • Bednarz Zofia – 2 m. (2008)
  • Richa Oliwia – 6 m.
  • Sieprawska Natalia – 4 m. (2009)
  • Brózda Julia – 5 m.
  • Polaszek Anna – 11m. (2010)

Chłopcy:       

  • Michalski  Andrzej –3 m. (2008).  
  • Zdunek Maksymilian – 9 m. (2012)
  • Czeremuga Maksymilian – 16 m.

 

Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wzięli w nich udział i dzielnie sobie poradzili (bez pomocy rodziców). 

Fotoreportaż z Mistrzostw do obejrzenia: https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72157717193730593

Anna Bednarz