Podróż w czasie – czyli wyprawa do Nowego Wiśnicza

 

W dniu 12 października, w ramach projektu „Odkrywamy Małopolskę”,  klasy piąte udały się na wycieczkę do Zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu.

 

Uczniowie wzięli udział w pięciu fascynujących projektach:

  • zwiedzając kaplicę,  kryptę rodziny Lubomirskich oraz komnaty  poznali historię XVII – wiecznego zamku;
  • podążając podziemną trasą nietoperzową podziwiali średniowieczne narzędzia tortur;
  • wzięli udział w turnieju łuczniczym, za który otrzymali pamiątkowy dyplom;
  • ogromne zainteresowanie wzbudziły warsztaty alchemii czyli kreatywne odkrywanie zakurzonych zakamarków alchemicznego laboratorium. Ich efektem było zrobienie własnego pachnidła;
  • największą atrakcją był jednak Bastion VR. Wirtualna rzeczywistość pozwoliła uczniom na podróż w czasie. Prezentacja z wykorzystaniem urządzenia zwanego Oculus umożliwiła swobodny lot przez wiśnicki zamek. Cudownie było być nietoperzem.

Na koniec obsługa przygotowała” kociołek niespodziankę”. Mogliśmy zatem skosztować średniowiecznych przysmaków.  Mimo chłodnej pogody atmosfera był gorąca. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu zadowoleni, wyposażeni w piękne pamiątki.

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij