ROWEROWY MAJ

Po raz pierwszy w tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Rowerowy Maj, która rozpoczyna się już po weekendzie.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, hulajnogę, deskorolkę, rolki jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne dzieciom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci pod szkołę i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

Dla najaktywniejszych uczestników, klas, grup  i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Każde dziecko, które choć raz w taki sposób dotrze do szkoły otrzyma drobną nagrodę.

Chcemy, aby ta zabawa przyniósł Wam ogrom satysfakcji, sportową rywalizację w duchu fair play a w efekcie przekonała do aktywnych podróży w kolejnych miesiącach!

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi akcji: