„ŚLUBUJEMY NA SZTANDAR SZKOŁY…”

 

    

Tak zaczynają się słowa ślubowania, które złożyli nasi najmłodsi uczniowie, rozpoczynający naukę w „Kazimierzowskiej Dwójce”. To jakże ważne dla nich wydarzenie miało miejsce 26 października 2017 roku na hali sportowej. Przygotowywali się do swego święta bardzo sumiennie i efekty było widać.

 

Występ „pierwszaków” docenili bowiem nie tylko ich najbliżsi, ale również Dyrektor Szkoły, nauczyciele, starsi koledzy i przede wszystkim zaproszeni goście – Dyrektorzy przedszkoli, do których nasi obecni uczniowie uczęszczali. Zebranych powitała pani Dyrektor, mgr Halina Buchowska. Zaprosiła bohaterów tego święta do podróży ich życia, podróży w krainę wiedzy i fantazji, realizacji swoich marzeń. To wszystko przecież umożliwi im nauka w szkole, tu zdobędą podstawy, które są niezbędne i zadecydują o ich dalszej podróży w krainę wiedzy i dorosłość.

     Do krainy fantazji wprowadzili uczniów: Pinokio oraz Pan Kleks, który za każde dobrze wykonane zadanie nagradzał milusińskich piegami. I tak otrzymywali kolejne piegi z piękny śpiew, taniec czy znajomość przepisów ruchu drogowego. Zostali także pasowani na czytelnika. Po wspaniałym występie nagrodzonym wielkimi acz zasłużonymi brawami, przyszła pora na główny punkt programu – ślubowanie.
      Przedstawiciele klas wyciągając palce prawej ręki w stronę sztandaru zaczęli rotę ślubowania „ŚLUBUJĘ NA SZTANDAR SZKOŁY…” Głosy dzieci brzmiały pewnie i donośnie. Następnie pani Dyrektor pasowała pierwszaków na pełnoprawnych uczniów. Otrzymali dyplomy, legitymacje oraz upominki od starszych kolegów.

 To nie był jednak koniec, zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka.

   „MAM DZIECKO W SZKOLE I BĘDĘ SIĘ STARAĆ…” to pierwsze słowa roty ślubowania rodziców. Po raz pierwszy w naszej szkole do ślubowania wystąpili także rodzice. Było to dla nich duże przeżycie i chyba „zjadła” ich trema, bo trzeba, przyznać, że głosy dzieci podczas ślubowania brzmiały o wiele pewniej i donośniej.
Po tych przeżyciach wszyscy udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Święto się skończyło, nadszedł czas realizacji złożonych ślubowań.

     Piękny program artystyczny przygotowały wychowawczynie klas, panie: Małgorzata Leśniak oraz Barbara Tyrała. Oprawa muzyczna, jak zwykle pan Robert Budzyń. Scenografia panie: Anna Biały i Dorota Banach. Za część obrzędową odpowiedzialne były panie: Beata Drążek oraz Karolina Jedlecka. Gratulując uczniom pięknego występu jednocześnie dziękujemy wszystkim za wspaniałe przeżycie.     

 

                                                                                                     Joanna Cholewa

Zobacz zdjęcia w galerii