ŚWIETLICA W NOWYM ROKU 2021   

 

 

18 stycznia 2021roku decyzją MEN uczniowie klas I – III wrócili do szkół. Zgodnie z zarządzeniem ministerstwa szkoła starała się zapewnić im optymalne warunki, stwarzające bezpieczny pobyt w placówce w dobie pandemii. Uczniowie uczą się w osobnych salach, na różnych piętrach, poszczególne oddziały nie mają ze sobą styczności. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uruchomiona została sześciooddziałowa świetlica. Staramy się prowadzić normalne zajęcia i zapewnić dzieciom jak najlepszą opiekę w tym niezbyt normalnym czasie. Mamy szeroki wachlarz zajęć, pomagamy odrabiać zadania, nadrabiać braki edukacyjne, a przede wszystkim staramy się zapewnić dobrą, wspólną zabawę, której tak bardzo dzieciom  brakowało. Udało się nam nawet złapać resztki zimy, świetna zabawa na śniegu, tworzenie śnieżnych stworów (zdjęcia w załączeniu) to efekty zajęć świetlicowych na świeżym powietrzu. Oczywiście wszystko z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Mamy nadzieję, że COVID choć trochę odpuści i zelżeją restrykcyjne zarządzenia, a w konsekwencji do szkoły wrócą uczniowie klas starszych.