Uczniowie klasy czwartej w finale gry czytelniczej!

 W bieżącym roku szkolnym Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie zorganizowała grę czytelniczą adresowaną do uczniów klas IV – V pt. „Mikołajek super kumpel. Gra odbywała się w dwóch etapach.

Pierwszy z nich polegał na drużynowym wykonaniu komiksu opartego na motywach książki R. Goscinny’ego i J.J. Sempe „Mikołajek”. Komiks miał być jednak zamkniętą, nową historią Mikołajka, wymagał więc od uczniów zarówno zdolności plastycznych, jak i inwencji twórczej. Z naszej szkoły do tego etapu przystąpili uczniowie z dwóch klas czwartych. 20 kwietnia 2018 r. jury spośród 12 prac wybrało 5, w tym komiks uczniów klasy IV d, czyli drużyny w składzie: Emilia Korniak, Bartłomiej Strojny Mikołaj Warias. Zespół pracował pod opieką nauczyciela języka polskiego p. Iwony Sajdak. 8 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej odbył się II etap konkursu. Drużyny zmagały się z zadaniami przygotowanymi do etapu finałowego. Konkurencje polegały na rozwiązaniu krzyżówki, odpowiedzi na pytania ze znajomości treści lektury, wiedzy o autorach oraz zaprezentowaniu wcześniej przygotowanej scenki opartej o fabułę książki. Miło nam poinformować, że drużyna czwartoklasistów z naszej szkoły zajęła w finale konkursu III miejsce. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej, a wręczenia nagród dokonał Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy Skawina Marek Marzec wraz z Panią Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Krystyną Droździewicz.

Uczniom klasy IV d serdecznie gratulujemy!

Iwona Sajdak