oGRAJmatmę – Laboratoria Przyszłości z Minecraft

Piątoklasiści na ostatnich zajęciach koła matematycznego zajmowali się zadaniem “Matematyka na targu, czyli warzywno‑owocowe wyzwania” w ramach projektu „oGRAJmatmę – Laboratoria Przyszłości z Minecraft”. Uczniowie musieli obliczyć koszty produktów, zamienić jednostki masy, posługiwać się pojęciami: brutto, netto, tara, wykorzystać wiedzę o symetrii, graficznie przedstawić podane informacje. Wniosek z zajęć: matematyka nie musi być nudna :).

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij