Projekt ogrodu

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego uczniowie z obecnej  klasy 7a opracowali i wygrali konkurs realizowany przez gminę Skawina pt: „Graficzny projekt ogrodu„. Konkurs ten był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a koordynatorem była pani Elżbieta Wojtowicz.

W nagrodę szkoła otrzymała sadzonki drzew, krzewów oraz roślin zielnych, które nie tylko ozdobiły trawnik koło budynku, ale również  będą służyły jako ogród edukacyjny.  Zasadzono między innymi różne rodzaje sosen (limba, kosodrzewina, sosna zwyczajna), cis, buk, grab, miłorząb, rośliny sucholubne. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, aby przeprowadzić pierwsze lekcje w botanicznym zakątku!

Bożena Socha