Biblioteka w roku szk. 2020/21

W bieżącym roku szkolnym nasza biblioteka rozpoczęła udostępnianie zbiorów od 9 września po wypożyczeniu uczniom podręczników szkolnych i materiałów ćwiczeniowych. Działalność biblioteki musiała zostać dostosowana do zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią. Przypominamy, że w bibliotece w jednym czasie może przebywać 2 uczniów. Jednak mamy nadzieję, że czas pracy biblioteki od pierwszej do ostatniej lekcji pozwoli każdemu chętnemu uczniowi na skorzystanie z naszych usług. Serdecznie zapraszamy! Pamiętajcie, że dobra książka jest doskonałą alternatywą dla komputera.

 

Treści publikowane w kąciku czytelniczym związanym z doradztwem zawodowym, w którym prezentujemy zawody przyszłości, będziemy zamieszczać również na stronie internetowej, aby umożliwić starszym uczniom spokojne rozważania dotyczące wyboru  drogi zawodowej.

Zachęcamy również do skorzystania z quizów przygotowanych dla rożnych grup wiekowych zamieszczonych w zakładce „Biblioteka szkolna – aktualności” w notatce z 4 maja pt. „Drodzy uczniowie”. Wierzymy, że koronawirus nie ograniczył waszych chęci i możliwości zdobywania umiejętności czytelniczych!

 

Na zakończenie jeszcze jedna miła wiadomość. Dzięki projektowi „Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, zakupiono 3 laptopy, które przyczyniły się do modernizacji Szkolnego Multicentrum.