DOMOWA ŚWIETLICA  – Domowa plastelina czyli jak zrobić masę solną.

Każde dziecko uwielbia lepić z plasteliny. Doskonale! Lepienie bowiem kształci zdolności manualne dziecka, co więcej  pozwala ćwiczyć koncentrację uwagi i rozwija kreatywność dziecka.

Dlatego proponujemy wykonanie domowej plasteliny czyli masy solnej.

Samodzielne zrobienie masy solnej jest bardzo proste, a przy okazji może być świetną zabawą. Wystarczy przygotować:

• szklankę mąki,
  • szklankę soli,
  • około pól szklanki wody,
  • możesz dodać garść mąki ziemniaczanej aby masa była gładka i przyjemna w dotyku (ale nie jest to konieczne)

Wymieszaj suche składniki, czyli mąkę z solą. Dodaj stopniowo wodę, ponieważ masa nie może kleić się do palców i wyrób ciasto. Następnie zgnieć w kulkę i gotowe!

Kiedy zrobimy już masę, warto się zastanowić co można z niej wykonać.

UWAGA!

Masę solną można przechowywać przez kilka dni w woreczku plastikowym w lodówce. Jeśli trochę wyschnie, wystarczy dolać odrobinę wody.

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W RAMACH TYGODNIA „ZDROWIE NA TALERZU” DZIECI  ULEPIŁY I POKOLOROWAŁY OWOCE I WARZYWA.