ESKIMOSKI Z 3A!

W tym tygodniu uczniowie klasy 3A dzięki Anarukowi – bohaterowi lektury znaleźli się w Krainie Wiecznych Lodów – GRENLANDII. Poznali nie tylko przygody Anaruka, ale także zwyczaje, zajęcia i warunki życia dawnych Eskimosów.

Podczas zajęć wykonywali eskimoskie osady, tworzyli własne mini albumy, quizy oraz oglądali filmiki o mroźnej i dalekiej Grenlandii. Porównywali Arktykę z wcześniej poznaną Antarktydą. Takie zajęcia pozostaną dzieciom w pamięci, a zdobyta wiedza będzie dla nich inspiracją do dalszych poszukiwań informacji i ciekawostek o tym jakże ciekawym zakątku świata. Same kiedyś powiedziały: „Warto wiedzieć więcej i… więcej”.

Zajęcia zakończyły się prezentacją przez poszczególne grupy efektów swojej pracy.