IV GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
„ O PUCHAR DYREKTORA SP 2 W SKAWINIE”

          

 

W dniach 26 –27.03.2018r. po raz czwarty w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Skawina klas IV-VI. Fundatorką Pucharu – głównej nagrody jest Dyrektor SP2 w Skawinie mgr Halina Buchowska.

 

 

Ten dwudniowy turniej na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych naszej gminy, jest wspaniałym przykładem sportowej rywalizacji oraz kunsztu i pasji zarówno zawodników, jak i ich opiekunów.

Turniej otworzyła, przywitała uczestników, opiekunów oraz publiczność  Dyrektor SP2 mgr Halina Buchowska, życząc zawodnikom sportowej rywalizacji oraz świetnej zabawy. Głos zabrał główny organizator turnieju pan Artur Wątor, który przypomniał zawodnikom ważne zasady „fair play”, życząc wszystkim powodzenia, rozpoczął rozgrywki. Wszystkie mecze Turnieju sędziował pan Kamil Maj.

 

26 marca w pierwszym dniu Turnieju rywalizowały dziewczęta. Na starcie stanęły 4 drużyny wraz z opiekunami:

SP 1 Skawina – opiekun mgr Joanna Roszkowska
SP Krzęcin – opiekun mgr Jarosław Jaracz
SP Radziszów – opiekun mgr Tomasz Kałwa
SP 2 Skawina – opiekun mgr Beata Zwada

Każdy mecz trwał 2×8 min. Poziom był wyrównany, a każdy mecz był odrębnym widowiskiem. Publiczność nagradzała zawodników gromkimi brawami i okrzykami, starając się o zachowanie zarówno kultury, jak i obiektywizmu. Turniej dziewcząt zakończył się następującym wynikiem:

I miejsce –  SP 1 SKAWINA
II miejsce –  SP 2 SKAWINA
III miejsce –  SP RADZISZÓW
IV miejsce – SP KRZĘCIN

O tytuł Królowej Strzelców rywalizowały trzy zawodniczki, które zdobyły po 9 bramek w trakcie Turnieju. Ostatecznie po serii rzutów karnych zastała nią Joanna Żylińska z SP 1 w Skawinie. GRATULUJEMY!!!

27 marca podczas drugiego dnia rozgrywek rywalizowali chłopcy. Do udziału zgłosiło się 6 drużyn reprezentujących szkoły:

SP 1 Skawina – opiekun mgr Wojciech Kubla
SP 4 Skawina – opiekun mgr Paweł Czajka
SP Krzęcin – opiekun mgr Jarosław Jaracz
SP Radziszów – opiekun mgr Tomasz Kałwa
SP Zelczyna – opiekun mgr Jolanta Franczuk
SP 2 Skawina – opiekun mgr Artur Wątor

            Rozgrywki  chłopców były równie zacięte jak dziewczyn. Walka o każdą bramkę trwała do końca. Tegoroczny turniej chłopców  zakończył się następującym wynikiem:

I  miejsce –  SP 1 SKAWINA
II  miejsce –  SP 2 SKAWINA
III  miejsce –  SP KRZĘCIN
IV miejsce – SP ZELCZYNA
V miejsce – SP RADZISZÓW
VI miejsce – SP 4 SKAWINA

            Bohaterem drugiego dnia zawodów i Królem Strzelców został Jakub Kamiński, uczeń SP 2 w Skawinie – uzyskując 10 bramek w turnieju. GRATULUJEMY!!!

 

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały medale i dyplomy, a zdobywcy I miejsca odebrali z rąk pani Dyrektor pamiątkowy Puchar. Najlepsi strzelcy zawodów otrzymali w nagrodę piłki ręczne.

           Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w Turnieju. Dziękujemy panu Kamilowi Majowi głównemu sędziemu za wspaniałe kierowanie rozgrywkami, rzetelność i profesjonalizm. Dziękujemy organizatorom: Zespołowi Nauczycieli WF w składzie: Anna Bednarz, Urszula Korczyńska, Beata Zwada, Tomasz Zdunek i Artur Wątor, za przygotowanie całego Turnieju oraz za napoje i drożdżówki dla wszystkich uczestników. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy naszej pani pielęgniarce Michalinie Cebularz za sprawowanie opieki medycznej.

Wszystkim jeszcze raz gorąco dziękujemy, gratulujemy i do zobaczenia za rok, w równie  licznym gronie.

Anna Bednarz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij