Kolejny sukces „Orląt” z dwójki!

 
 
W czwartek 14 marca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, zostały rozegrane małopolskie eliminacje II ogólnopolskiego turnieju historycznych gier strategicznych „Gwiaździstej Eskadry”. Nasze trzy drużyny „Orląt”, pod dowództwem mgr Piotra Kazany, nauczyciela historii, rywalizowały o tytuł „podniebnych Asów przestworzy”, grając w gry planszowe o tematyce lotniczej wydanych przez  Instytut Pamięci Narodowej – „303. Bitwa o Anglię”, „111. Alarm dla Warszawy” i „7. W obronie Lwowa”. Całe podium w kategorii juniorów zgarnęły drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie. Tytuł „podniebnych Asów przestworzy” przypadł drużynie 8-klasistów w składzie Tadeusz Zemeła kl. 8a (gra „303”), Wiktor Piwowarczyk kl. 8c (gra „111”), Beata Kołodziej kl. 8c (gra „7”). Po zaciętej rywalizacji, pokonali swoich rywali, ostatecznie stając na najwyższym stopniu podium. Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd na wielki ogólnopolski finał turnieju. Start  rozgrywek przewidziano w dniach 10-12 czerwca 2019 r. w murach legendarnej „Szkoły Orląt” w Dęblinie. Drugie i trzecie miejsce wywalczyły drużyny w składzie: Bartłomiej Kuźniar kl. 7a („7”), Kamil Adamczyk kl. 7b  (111), Iga Kosińska kl 8c („303”), oraz Krzysztof Kurlit kl. 8b („303”), Norbert Pałka kl. 8b („111”), Mikołaj Kawski kl. 8b („7”). Drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci historycznych gier planszowych oraz publikacji książkowych wydanych przez IPN. Warto zaznaczyć, że nasze drużyny powtórzyły ubiegłoroczny sukces!
 
Gratulujemy!
Piotr Kazana
 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij