MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI 

4 kwietnia w naszej świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Wprawdzie święto to obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, ale w tym roku wypadło w sobotę, stąd przeniesienie zajęć na termin późniejszy. Zrobiliśmy listę ulubionych przez nasze świetliki książek i w oparciu o nią powstała mała wystawa. Oczywiście nie mogliśmy przedstawić wszystkich tytułów, ale część z nich znalazła na niej swoje miejsce. Uczestnicy zajęć starali się jak najciekawiej zaprezentować swoje propozycje, aby zachęcić innych do ich przeczytania. Ponieważ mamy w swoim gronie dzieci z Ukrainy poprosiliśmy ich o przedstawienie swoich tytułów i krótkie streszczenie. Wymienili m.in. „Zima Czarownica” czy „Istorija poratunku” (pisownia polska), opowiadająca o dziewczynce, która pomagała wszystkim zwierzętom. W ten sposób poznaliśmy choć trochę ich kulturę i zainteresowania. W trakcie zajęć okazało się, że czytamy też te same książki, dotyczyło to np. przygód Harrego Pottera. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia jeszcze więcej zachęciły do czytania, tym bardziej, że przedstawione zostały ciekawe propozycje.    

 

 

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij