„MISTRZYNIE PIÓRA!”

5 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w IV Powiatowym Konkursie Literackim Mój debiut. Tegoroczne hasło brzmiało Inni, a tacy sami – piosenka Starego Dobrego Małżeństwa: „Inne wiersze” źródłem refleksji konkursowych. Celem konkursu było przełamywanie stereotypów i barier dotyczących dyskryminacji i osób nią dotkniętych. Zadanie uczestników polegało na  napisaniu wiersza, opowiadania, listu lub eseju związanego z powyższą tematyką.

Do literackiej rywalizacji stanęły cztery uczennice naszej szkoły: Natalia Tłok – 5a, Magdalena Gasińska – 6b, Patrycja Konieczna – 7d i Katarzyna Żółkiewicz – 8b.

Z wielką radością informujemy, że w kategorii uczniów klas IV – VI za wiersz pt. Sny zranionego serca Grant Prix i I miejsce zdobyła Magdalena Gasińska. W tej samej kategorii wiekowej za opowiadanie pt. Inni, a tacy sami  wyróżniono Natalię Tłok z klasy 5a.

W starszej grupie wiekowej tryumfowała Katarzyna Żółkiewicz, która zdobyła I miejsce za opowiadanie pt. Inni bogowie.

Oprócz nagród cennym prezentem dla uczestników była swoista lekcja tolerancji przeprowadzona przez nauczycielki na co dzień pracujące z osobami niewidomymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Naszym zdolnym uczennicom serdecznie gratulujemy wrażliwości i twórczego talentu!

Małgorzata Barć