Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) Dla Mistrzów.

16 grudnia 2019 uczniowie klas II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) Dla Mistrzów. Organizatorem zawodów był Instytut Rozwoju Oświaty, a celem było praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej.

W Dyktandzie wzięło udział 953 uczniów, w tym 21 z naszej szkoły.

Sprawdzian składał się z dwóch części –  I  – Dyktando- w 20 wyrazach tekstu należało wybrać jedną z dwóch zaproponowanych liter : ż/rz; ch/h; u/ó;
Część – II- Zasady i ćwiczenia ortograficzne – 10 pytań testowych z 4 odpowiedziami, z których co najmniej jedna będzie prawidłowa.

Za prawidłowe wykonanie zadań można było uzyskać maksymalnie 130 pkt. Średnia uzyskanych punktów wyniosła 103, a minimum 54.
Spośród uczniów naszej szkoły, biorących udział w Dyktandzie troje zajęło wysokie miejsca uzyskując wyniki:

• Bartosz Kwaśniak kl.IIIa -124pkt. – uzyskując 7 miejsce
  • Aleks Sarnecki kl. IIIb – 118pkt. uzyskując 13 miejsce
  • Urbanik Emilia kl. IIIb – 116pkt. uzyskując 15 miejsce

Ponadto 10- cioro uczniów uzyskało od 100 pkt.-114 pkt. uzyskując od 21 do 31 miejsca.  Nieco niższe wyniki osiągnęli głównie uczniowie klas II, wykazując się i tak dużymi umiejętnościami, biorąc pod uwagę, to że klasy II i III pisały ten sam test.

Szkolny Koordynator Dyktanda
Bożena Wesoły