RATOWNICZEK  POMAGA CI POMAGAĆ

 udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej

W tym roku szkolnym w świetlicy szkolnej rozpoczęto zajęcia z cyklu „Ratowniczek pomaga ci pomagać”. Głównym celem  jest zapoznanie uczniów z podstawowymi zagadnieniami udzielania pierwszej pomocy i zapobiegania wypadkom. W trakcie cyklicznych zajęć wykorzystywane będą książeczki z serii Ratowniczek (wydane przez PCK i Ministerstwo Edukacji Narodowej).

Postać „Ratowniczka” przybliży uczniom w jaki sposób można uniknąć wypadków, a także jak należy się zachowywać w sytuacji, gdy zdarzy się wypadek.

Podczas pierwszych zajęć uczniowie poznali Ratowniczka – duszka, który pomaga pomagać innym oraz jego przyjaciół. Otrzymali książeczki, w których będą zaznaczać umiejętności, zdobyte podczas zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

 

 

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij