RODZINNE KOLĘDOWANIE

17 stycznia 2020 w piątkowe popołudnie, w naszej szkole zrobiło się gwarnie i bardzo uroczyście. Stało się to za sprawą niezwykłych gości, którzy ten wieczór zarezerwowali dla swoich dzieci oraz wnucząt i zdecydowali wziąć udział w RODZINNYM KOLĘDOWANIU.
Ta impreza już niemal na stałe wpisała się w Kalendarz Dwójkowych Uroczystości.

Do uczestniczenia w rodzinnym spotkaniu pani Dyrektor Halina Buchowska wraz z Nauczycielami, Uczniami i Przewodniczącym Rady Rodziców – panem Pawłem Leśniakiem gorąco zaprosiła rodziców naszych uczniów, ich babcie i dziadków. Szczególnie ucieszyła nas obecność tych ostatnich gości. To podziękowaniami dla wszystkich babć i dziadziusiów, za ich oddanie i wielkie serca rozpoczęła się uroczystość. Najmłodsi uczniowie z dumą dla nich śpiewali piosenki, kolędowali i recytowali.

Wielu wzruszeń dostarczyły również Jasełka, przygotowane przez aktorów Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Beaty Drążek i pani Małgorzaty Leśniak z przepiękną oprawą zespołu muzycznego, prowadzonego przez panią Joannę Cholewę i pana Roberta Budzynia. Wspaniała gra aktorów, piękne tańce w wykonaniu Aniołków i Diabełków z niejednych oczu wycisnęły łezkę. W ten sposób młodzi artyści dali wyraz miłości i wdzięczności swoim najbliższym.

Dziękując za obecność pani Dyrektor podkreśliła jak ważną i niezastąpioną dla rodziny jest „Instytucja Babci i Dziadka”. Razem z panem Pawłem Leśniakiem złożyli babciom i dziadkom serdeczne życzenia z okazji nadchodzącego ich święta. Zaprosili też do wspólnego kolędowania, które głośnym echem niosło się bardzo daleko.

To popołudnie wszystkim, a szczególnie babciom i dziadkom pozostanie na długo w pamięci, bo przygotowały go przecież ich największe i najdroższe skarby.

Violetta Kaszuba

Zobacz zdjęcia w galerii.