SOS dla Hospicjum św. Łazarza

            Nasza szkoła zawsze włączała się w akcje pomocy osobom, które jej potrzebowały.

Wraz z pojawieniem się wirusa nie znikły przecież inne choroby. COVID niestety  je przesłonił i sprawił, że zeszły niejako na drugi plan, a przez to problem stał się jeszcze bardziej palący. Ludzie ciężko chorzy, niejednokrotnie starsi i samotni oczekują na naszą pomoc, nie pozwólmy im zwątpić, stracić nadziei, bo czasami już tylko ona im pozostała.

 Od ponad dziesięciu lat bierzemy udział w akcji charytatywnej „POLA NADZIEI” organizowanej przez Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, ma ona na celu pomoc ludziom najbardziej jej potrzebującym. Nie możemy ich opuścić i w tym roku. Pandemia zmusza nas jednak do zmiany formy. Do tej pory przeprowadzaliśmy w szkole kwestę wśród nauczycieli i pracowników, a na zebraniach wśród rodziców. Uczniowie kupowali żonkile, które sadziliśmy przed szkołą. To były nasze „Pola Nadziei”. Dochód przekazywany był do hospicjum. Sytuacja zmusiła nas do zmiany, ale nie zaprzestania akcji. Zachęcamy i apelujemy do Wszystkich, aby weszli na stronę https://hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka/ i wrzucili datek do symbolicznej – wirtualnej puszki „Pól Nadziei” online. Można też dokonać tradycyjnego przelewu na konto bankowe 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 – z dopiskiem „Puszka Pól Nadziei” ze szkoły nr… Pamiętajcie! – ONI liczą na naszą pomoc.

  Osobny apel kierujemy też do naszych uczniów – nie możecie dziś zasadzić żonkili przed szkołą, ale możecie wykonać prace o tematyce „Pól Nadziei”(dowolną techniką). Może to być rysunek, praca przestrzenna, kartka z życzeniami (motyw przewodni – żonkil). Zdjęcie prześlijcie p. Annie Biały, a ona przekaże je do hospicjum. Być może Wasza praca rozjaśni ciężkie chwile, przywróci komuś utraconą nadzieję. Oczywiście nie jest to praca obowiązkowa, ale pamiętajcie – oprócz nas jest jeszcze ktoś, kto na Was liczy. Podarujcie mu ten okruch nadziei.  

 

 

                                                 Joanna Cholewa, Elżbieta Łuszczyńska i Bożena Socha