SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2020

 

W tym roku z powodu pandemii Covid-19 nieco inaczej niż zwykle przystąpiliśmy do ważnej lekcji poszanowania środowiska, jaką jest akcja Sprzątanie Świata, Tegoroczne hasło brzmiało: PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.

Wszyscy uczniowie uczestniczyli w tym roku w warsztatach, w których rozmawiali na temat segregacji odpadów, zwrócili uwagę na czas rozkładu odpadów, wykonywali rysunki pt. „Moja rodzina rezygnuje z plastiku”, uczestniczyli w konkursach klasowych Konkurs co wiemy o segregacji odpadów oraz dyskutowali o „plastikowej epidemii”.

Dzięki takim akcjom uświadomili sobie, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Dzieci poprzez takie akcje uczą się  prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. Wszyscy bowiem wiemy jak w dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Zwracając uwagę na oznakowanie opakowań i stosując się do poniższych najważniejszych zasad jesteśmy w stanie poprawić jakość naszego życia.