ŚWIĘTO SZKOŁY W KAZIMIERZOWSKIEJ „DWÓJCE”

30 kwietnia przypada 711 rocznica urodzin ostatniego z rodu Piastów, założyciela Skawiny i naszej Szkoły króla Kazimierza III Wielkiego. Zgodnie z tradycją i w tym roku zorganizowaliśmy uroczyste obchody, by uczcić święto naszego patrona. Oczywiście z powodu pandemii świętowaliśmy on line, nie znaczy to jednak, że mniej uroczyście. Ważny jest dla nas również fakt, że jest to kolejny krok do uczczenia 90 –tej rocznicy naszej Alma Mater, którą będziemy obchodzić w grudniu 2021 roku, czyli przyszłym roku szkolnym (nie kalendarzowym).

W piątek 30 kwietnia wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu, spotkali się, oczywiście wirtualnie, z Dyrektorem szkoły p. Haliną Buchowską, która łącząc się z każdą klasą ciepłymi słowami o szkole rozpoczęła uroczystość. Później wszyscy mogli obejrzeć część artystyczną, którą przygotowali ich koledzy pod kierunkiem nauczycieli, a było na co popatrzeć. Bo to i słuchowisko przygotowane przez uczniów kl. VIa, taniec nowoczesny w wykonaniu dziewcząt, ciekawa prezentacja dotychczasowych obchodów święta patrona według kronik szkolnych. Na tym nie koniec, odbyła się także prezentacja slajdów „Za co lubię moją szkołę” przygotowana przez uczniów wszystkich klas. Zorganizowane zostały również konkursy plastyczne, ilustrujące legendy skawińskie (głównie dla kl. I – III) pod auspicjami wychowawców Świetlicy oraz dla kl. IV – VII ilustrujące legendy, bądź portret Kazimierza Wielkiego. Najlepsze prace będą wyeksponowane w szkole i na naszej stronie internetowej, ozdobią także kalendarz na 90 – cio lecie szkoły. Sami więc widzicie, że było w czym wybierać i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Historia w słowie zaklęta – słuchowisko (zobacz …)

Joanna Cholewa