Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 laureatkami

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNEGO
„Epizody najnowszej historii Polski w komiksie” 
 

10 maja 2018 r. Komisja Konkursowa dokonała podsumowania Ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Był on organizowany przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie, a patronat nad nim objął Minister Edukacji Narodowej.

  Zadaniem uczestników było wykonanie komiksu opowiadającego o wybranych wydarzeniach z historii Polski. Na konkurs wpłynęło 257 prac z całego kraju. Jury przyznało tytuł laureata 18 uczniom w 3 kategoriach wiekowych. Cieszy nas fakt, że w gronie laureatów w najmłodszej grupie, znalazły się dwie uczennice naszej szkoły.  Julia Sikorska z kl. 5a, która wykonała pracę pt.„Tatrzańscy Kozacy”. Temat ten wybrała wspólnie z nauczycielem historii. Emilia Jastrzębska (kl. 5b) wykonała pracę pt. „Bracia” inspirowaną wspomnieniami rodzinnymi.

Obydwie laureatki udadzą się 28 maja 2018 r. wraz z opiekunem merytorycznym Piotrem Kazaną pojadą do Warszawy na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się podczas VIII Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym im. J. Kurtyki Przystanek Historia. Oprócz okolicznościowych dyplomów wraz z nagrodami rzeczowymi, laureatki odbędą specjalne warsztaty graficzne przygotowane przez zawodowych twórców historycznych komiksów.