V GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR DYREKTORA SP2

 

13 i 21 marca 2019 roku w hali sportowej przy SP2 i LO w Skawinie odbył się

V GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W SKAWINIE – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Jak co roku organizatorami byli: SP2 w Skawinie oraz CKiS.

13 marca w rozgrywkach spotkały się dziewczęta. Drużyny reprezentowały cztery skawińskie szkoły podstawowe:

 • SP1 – opiekun mgr Joanna Roszkowska,
 • SP6 – opiekun mgr Agnieszka Kierzkowska,
 • Katolicka Szkoła Podstawowa – opiekun mgr Izabela Jaromir
 • SP2 – opiekun mgr Artur Wątor.

 

Sędzią głównym był Kamil Maj – uczeń ZSTE w Skawinie. Opiekę medyczną zapewnili ratownicy CKiS: Katarzyna Sroka i Łukasz Martyna.

Dziewczęta rozgrywały mecze każdy z każdym. Bardzo ambitnie i zacięcie walczyły o każdy punkt. Zwyciężyła drużyna SP6, mając na koncie dwie wygrane i jeden remis z KSP, II miejsce zdobyła SP1 – dwie wygrane i jedna porażka z SP6, III miejsce przypadło KSP – jedna wygrana, remis i jedna przegrana z SP1, czwarte miejsce zajęła drużyna SP2, która mimo wielkiej ambicji i starań niestety przegrała swoje mecze. Tytuł króla strzelców zdobyła zawodniczka SP1 – Joanna Żylińska najbardziej skuteczna w ataku.

Po rozgrywkach dziewcząt przyszła kolej na rywalizację chłopców. 21 marca rywalizowało aż dziewięć drużyn reprezentujących:

 • SP1 – opiekun mgr Paweł Magiera,
 • SP4 – opiekun mgr Paweł Czajka,
 • SP6 – opiekun mgr Leszek Kępa,
 • KSP w Skawinie – opiekun mgr Jakub Krasny,
 • SP Krzęcin – opiekun mgr Jarosław Jaracz,
 • SP Kopanka – opiekun mgr Marcin Dudała,
 • SP Radziszów – opiekun mgr Adam Arabski,
 • SP Zelczyna – opiekun mgr Jolanta Franczuk
 • SP2 Skawina – opiekun mgr Artur Wątor.

 Sędzią głównym podobnie jak w rozgrywkach dziewcząt był Kamil Maj. Opiekę medyczną zapewnił ratownik CKiS Łukasz Martyna.

Ze względu na dużą liczbę drużyn chłopcy podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsi z grup walczyli o I i II miejsca, drudzy o III i IV itd. Klasę samą w sobie stanowili zawodnicy z SP6, którzy wygrali wszystkie mecze i oczywiście zajęli I miejsce. Dodać jednak trzeba, że na co dzień są uczniami gimnazjum oraz zawodnikami KS Piast, trenującymi właśnie piłkę ręczną. Niemniej ich gra robiła wrażenie i inni zawodnicy mogli się wiele nauczyć, oglądając ich akcje. Zawodnik tej drużyny Mateusz Zięba zdobył też tytuł króla strzelców, jego rzuty były naprawdę zabójcze i prawie każdy kończył się punktem dla drużyny. II miejsce zdobyła drużyna KSP, III zajęli zawodnicy SP z Zelczyny. Kolejne miejsca zajęły drużyny: SP2, SP Krzęcin, SP1, SP Radziszów, SP4 i SP Kopanka. Wśród naszych zawodników wyróżnić należy Norberta Mydlarskiego, który był najbardziej popularnym zawodnikiem na boisku i jego nazwisko najczęściej skandowała widownia, której część stanowili także zawodnicy innych drużyn, Norbert zdobył także jedną z ładniejszych bramek, strzelając z wyskoku w długi róg, drugą piękną bramkę strzelił Karol Klimek po świetnym rozegraniu przed polem bramkowym. Ten punkt zadecydował o zwycięstwie w meczu i II miejscu w grupie. Nasi chłopcy ulegli tylko zawodnikom z SP6. Dodać jeszcze należy, że meczom towarzyszyła wspaniała atmosfera stworzona przez uczniów naszej szkoły wspomaganych przez zawodników innych szkół.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia i przeprowadzenia tej naprawdę wartościowej imprezy, zwłaszcza Dyrektorowi SP2, zawodnikom i ich opiekunom, sędziemu, ratownikom dbającym o bezpieczeństwo, a także fantastycznym kibicom. Do zobaczenia
w przyszłym roku.

            Zakończenie marcowych sportowych zmagań było dla naszej szkoły bardzo szczęśliwe. W Gminnym Turnieju Mini Piłki Ręcznej, którego również byliśmy współorganizatorami zagrali chłopcy i dziewczęta  klas V i VI. W tych rozgrywkach nasza drużyna chłopców wywalczyła I miejsce. Wśród zawodników drużyny naszej szkoły znaleźli się król strzelców dziewcząt, którym została Patrycja Konieczna oraz król strzelców chłopców – Szymon Zwijacz. Zawodnikom i ich opiekunowi mgr Arturowi Wątorowi gratulujemy sukcesu.