Witamy w roku szkolnym 2023/24

 

Robotyka w SP2 ruszyła pełną parą! Nasi uczniowie budują i programują z klockami Lego Education Spike Essential oraz Lego Education Spike Prime.

Uczniowie klas pierwszych pracują z zestawów klocków LEGO Bricq Motion Essential.  Tak prezentują się wyniki ich pierwszych prac:

Klasy drugie i trzecie budowały i programowały maszynę na dzień dobry oraz małego pomocnika.

Klasy czwarte budowały huśtawkę, oraz tworzyły programu wprawiającego model w ruch. Do sterowania pracą silnika wykorzystały czujnik nacisku.

Uczniowie klas 5 i 6 zapoznali się z budowlą dalmierza, dowiedzieli się jak działa czujnik odległości i co ma wspólnego z nietoperzem. Następnie zbudowali robota z klocków i zaprogramowali, aby finalnie cieszyć się zabawą. 

 

 

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij