1 CZERWCA „ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI”

Bądź dzieckiem jak najdłużej,
Jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej”

Kochani 1czerwca czyli już we wtorek, będziemy obchodzić Wasze święto.  Myślę, że jest to jedno z piękniejszych i bardzo oczekiwanych przez Was świąt. Dzień Dziecka, to czas składania życzeń i obdarowywania prezentami dzieci na całym świecie. W tym roku spędzimy je w szkole, covid nam trochę odpuścił.

Czy wiecie jaka jest geneza tego święta?

Pierwszy w historii Dzień Dziecka został zorganizowany 70 lat temu w związku ze zbieraniem podpisów pod Apelem Sztokholmskim, mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom na świecie. W wielu krajach Dzień Dziecka obchodzony jest 20 listopada na pamiątkę ustalenia Deklaracji Praw Dziecka i Konwencji o Prawach Dziecka przez ONZ.

W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Od 1994 roku w tym dniu obraduje w Warszawie Sejm Dzieci i Młodzieży.

Kochani w dniu Waszego święta najserdeczniejsze życzenia radości, szczęścia i niezapomnianych wrażeń składają Wam –  Nauczyciele-Wychowawcy świetlicy.