BUDŻET OBYWATELSKI

W „KAZIMIERZOWSKIEJ DWÓJCE” ZREALIZOWANY!!!

wp_20161013_12_56_31_pro_li

„Nowy rok szkolny – nowe wyzwania”, tak pisałam w artykule o rozpoczęciu  roku szkolnego 2016/2017 w SP2 w Skawinie. Jakże prawdziwe okazały się te słowa. Teraz z ogromną dumą i radością informuję, że nasza szkoła może już pochwalić się wspaniałą nową pracownią komputerową dzięki środkom z budżetu obywatelskiego.

Wszystko zaczęło się w ubiegłym roku szkolnym wraz z ogłoszeniem przez Władze Miasta projektów budżetów obywatelskich. Nasza szkoła zgłosiła do Gminy projekt nowoczesnej sali komputerowej. Był on oczywiście jednym z wielu zgłoszonych przez mieszkańców miasta projektów. Odzew przede wszystkim uczniów, ich rodziców i całych rodzin, a także Przyjaciół szkoły przerósł nasze oczekiwania. Udało się!!! Nasz projekt wygrał. Cieszyliśmy się wszyscy i czekaliśmy z zapartym tchem, co będzie dalej. Kiedy rozpoczął się nowy rok szkolny, emocje i ciekawość zwłaszcza uczniów powróciły. Powodem tego stanu rzeczy były mocno zaawansowane prace nad nową salą komputerową. Pytaniom nie było końca, a to: kiedy „ruszy” pracownia, jakie komputery, programy, wyposażenie, ile stanowisk? My też oczywiście niecierpliwie czekaliśmy na zakończenie prac. Dziś znamy już efekt finalny i jesteśmy szczęśliwi widząc radość na twarzach uczniów. Dumni, że wspólnym wysiłkiem udało się osiągnąć wydawałoby się nieosiągalne. Wdzięczni, bo to przecież inwestycja w nasze dzieci, a tym samym ich i naszą przyszłość. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza Władzom Miasta za stworzenie nam takiej możliwości oraz Tym, którzy oddali głos na nasz projekt, bo dzięki nim nie zmarnowaliśmy szansy i wreszcie firmie za tak sprawne i szybkie zakończenie prac. Jesteśmy także bardzo dumni i podkreślamy fakt, że jest to pierwszy! zrealizowany w całości projekt w ramach budżetów obywatelskich. Efektem finalnym możemy się tylko chlubić.

Inicjatywa, wysiłek, zaangażowanie wielu ludzi oraz nasze, wspólne pieniądze zostały w pełni wykorzystane.
JESZCZE RAZ WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Tak było …..

sp2-1  sp2-2 sp2-3