Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.

Te piękne słowa Paulo Coelho towarzyszyły jednej z najważniejszych uroczystości szkolnych w Skawińskiej Dwójce. 17 października grono pierwszoklasistów zostało przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Halina Buchowska, witając znakomitych Gości, wśród których znaleźli się: Wojewoda Małopolski p. Piotr Ćwik, którego reprezentował asystent p. Michał Sumera, Burmiastrz Miasta i Gminy Skawina p. Paweł Kolasa, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Witold Grabiec, Radna Miasta i Gminy Skawina p. Anna Wąsowicz, Panie Dyrektor Przedszkoli – p. Anna Borowska, p. Magda Babiuch i p. Bożena Rapacz – Margielewska, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego p. Grażyna Wójcik, Zastępca Dyrektora PPP – Małgorzata Czerniawska, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej p. Krystyna Droździewicz, Dyrektor Muzeum Regionalnego – p. Czesław Gąsiorowski oraz Prezydium Rady Rodziców SP2, które reprezentowalip. Anna Wasowicz, p. Dominik Mróz oraz p. Paweł Leśniak.

Goście Skawińskiej Dwójki mieli okazję obejrzeć przygotowany przez uczniów klasy I program artystyczny. Zanim pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, zabrali swoich Widzów w piękną i wzruszającą podróż po dziejach naszej Ojczyzny. Wraz z rzeką Wisłą odwiedziliśmy Kraków, Warszawę, Toruń i Gdańsk – miasta, których rola w historii Polski była nieoceniona. Wysłuchaliśmy pieśni kształtujących przez wieki polską tożsamość. Umocnieni tymi wspomnieniami uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie, które w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości ma szczególne znaczenie. Następnie głos zabrali Pani Dyrektor, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz asystent Wojewody Małopolskiego. Życzyli świeżo upieczonym uczniom naszej szkoły wytrwałości, odwagi w realizacji postawionych sobie celów, dobrych ocen i wspaniałego czasu lat szkolnych, pełnego okazji do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności.

Do życzeń Gości dołącza się cała społeczność szkolna. Mamy nadzieję, że każdy pierwszoklasista poczuje się w Skawińskiej Dwójce jak w drugim domu. Niech dzień ślubowania będzie dla klas pierwszych początkiem nowej, wspaniałej, pełnej wyzwań i radości szkolnej przygody.

Zobacz zdjęcia w galerii

Katarzyna Lichacz