Warsztaty fotograficzne

Czy fotografia jest sztuką? Jak wykonać ciekawe zdjęcie? Jaką rolę w robieniu zdjęcia odgrywa światło? Gdzie szukać inspiracji do fotografowania? Na te i inne pytania uczniowie klasy 4D i 6B mogli uzyskać rzetelne odpowiedzi podczas spotkania z panem Robertem Krawczykiem, zawodowym fotografem.

26 marca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowych, kameralnych warsztatach fotograficznych, podczas których pan Robert w zaaranżowanym studiu pokazywał i tłumaczył wszelkie zagadki i ciekawostki dotyczące zarówno sprzętu fotograficznego, wykorzystania i postrzegania przestrzeni jako inspiracji do zdjęć, jak również wyjaśniał tajniki profesjonalnych sesji zdjęciowych. Dopełnieniem pozyskanej przez uczniów wiedzy była wizyta w Pałacyku Sokół, gdzie Dwójkowicze mogli naocznie przekonać się o kunszcie fotograficznym pana Roberta, podziwiając wystawione na wernisażu autorskie zdjęcia, skupione wokół tematu „Człowiek jako punkt odniesienia do całości”. Główną rolę w zaprezentowanych fotografiach odgrywali ludzie: w różnych ujęciach, sytuacjach czy miejscach, którzy stali się inspiracją dla artysty i bogatym źródłem pięknej kolekcji zdjęć.

W imieniu uczniów i wychowawców chcemy bardzo serdecznie podziękować panu Robertowi Krawczykowi za poświęcony czas, niezwykle pożyteczną i inspirującą wiedzę oraz fantastyczne chwile, spędzone na podziwianiu i bezpośrednim obcowaniu ze sztuką fotografowania.

Urszula Kasiarz