WYCHOWANIE DO WARTOŚCI

 

      W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny jednym z naszych głównych zamierzeń  wychowawczych i dydaktycznych jest wprowadzanie uczniów w świat wartości. W tym celu zespół wychowawczo – profilaktyczny wybrał 10 wartości, które będą w tym roku  priorytetowe. Wybrana w danym miesiącu wartość będzie realizowana z uczniami głównie  na godzinach wychowawczych, ale wartości te pojawią się również na języku polskim, historii, wiedzy o społeczeństwie, religii czy wychowaniu fizycznym. Celem tych działań jest motywowanie dzieci do wyboru odpowiednich wartości i wskazywanie im wzorców postępowania w życiu.

 

WRZESIEŃ – BEZPIECZEŃSTWO

Za nami już realizacja działań związanych z pierwszą wybraną wartością – BEZPIECZEŃSTWEM. Niewątpliwie w obecnych trudnych czasach to jedna z najważniejszych wartości, jaką należy kierować się w życiu. Uczniowie na początku roku poznali zasady bezpieczeństwa związane z zapobieganiem COVID -19. Przypomnieli sobie regulaminy obowiązujące w szkole, opracowali kodeksy zachowań rówieśniczych  – serdecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych. Uczyliśmy się przez cały ten miesiąc, jak uczyć się, pracować i spędzać ze sobą czas efektywnie, miło i …  BEZPIECZNIE!

 

PAŹDZIERNIK – ZDROWIE

Na pierwszy w pełni jesienny miesiąc zaplanowana została wartość, jaką jest dbałość o własne ZDROWIE. Realizacja tej wartości nakierowana będzie na zadania związane z hartowaniem organizmu, właściwym odżywianiem, aktywnym spędzaniem wolnego czasu, odpowiednim planowaniem nauki czy unikaniem używek. Klasy i ich wychowawcy dokonują indywidualnie wyboru zagadnień i sposobu ich realizacji. Należy przy tym zauważyć, że wartość ZDROWIE cały czas idzie w parze z wartością BEZPIECZEŃSTWO.

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij