Gala Wolontariatu

Czy dobro można zważyć? Okazuje się, że w naszej szkole tak! Uczniowie i ich rodzice po raz kolejny z okazji świąt zorganizowali zbiórkę żywności dla ubogich, podopiecznych fundacji Dar Serca. Zebraliśmy  465 kilogramów!

Najwięcej darów zgromadziły klasy:

3f (59 kg),
4c (55kg),
2a oraz 2c (po 36 kg).

Pani Urszula Wiącek, prezes fundacji podkreśliła, że jesteśmy jedyną placówką w gminie, która zawsze pamięta o potrzebujących i chętnie się z nimi dzieli. Choć pomaganie jest bezinteresowne, to dobro powraca, dlatego w dowód wdzięczności na ręce pani dyrektor Haliny Buchowskiej w czasie Szkolnej Gali Wolontariatu został przekazany Anioł  Dobroci. Uczniowie obejrzeli też wzruszające przedstawienie  „Szczęśliwy książę” obrazujące ideę wolontariatu. Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursów literackiego i plastycznego „Pomocna dłoń” zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu Szkolny Klub Wolontariatu realizowanego w naszej szkole prze cały rok.

Oto zwycięzcy:

Konkurs literacki
1 miejsce Katarzyna Żółkiewicz kl. 6b
2 miejsce Olga Sierpowska kl.6a
3 miejsce Mikołaj Warias kl. 3e  i Alicja Klakla kl.5c
Wyróżnienia: Alicja Pogoda kl. 4e Zuzanna Grześków kl.2a

Konkurs plastyczny:
1 miejsce Alicja Sermet 5d i Amelia Kaczmarczyk kl. 5d
2 miejsce Martyna Kobylińska kl. 2a
3 miejsce Julia Sikorska kl. 4a i Zuzanna Grześków kl. 2a
wyróżnienia: Klaudia Bargiel kl. 6a, Gabriela Rapacz kl 6b,
                         Natalia Rynia kl. 6b

Serdecznie dziękujemy UCZNIOM I RODZICOM za okazane serce!

Karolina Tyrała