UCZYMY SIĘ RATOWAĆ

 

W świetlicy szkolnej w ramach zajęć „Ratowniczek pomaga ci pomagać” uczniowie: Norbert Mydlarski oraz Gabriel Krzywdziak członkowie Drużyny Młodzieżowej OSP Skawina przeprowadzili warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Chłopcy podeszli do nich bardzo profesjonalnie, demonstrowali sposoby udzielania pierwszej pomocy na fantomie także z użyciem zestawu ratunkowego EED. Wszyscy uczestnicy zajęć podziwiali wiedzę i umiejętności starszych kolegów. Mogli także pod ich czujnym okiem ćwiczyć na fantomie oraz sobie nawzajem i poczuć się jak mali ratownicy. Poznali podstawowe metody udzielania pierwszej pomocy i procedury z nimi związane. Nauczyli się jak sprawnie ułożyć ciało poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, co to jest resuscytacja i jak ją skutecznie przeprowadzić.

Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy oraz zajęciami praktycznymi, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tych zajęciach dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

 

Dziękujemy Gabrysiowi i Norbertowi i liczymy na dalszą współpracę.